Logo

+48 783 918 580

Zostałem Szefem i co dalej.

Zostałem Szefem i co dalej. #LPPO

Zostałeś Szefem, jesteś Szefem. Gdybyś musiał wybrać jedną rzecz, którą zrobisz jako pierwszą, co by to było?

Budowanie zespołu to proces, jednym zajmuje więcej czasu a innym mniej, natomiast są też szefowie, którzy nie zbudują efektywnego i skutecznego zespołu. Wielu Szefów, których znam i z nimi rozmawiałem, potwierdzali mi, że na początku swojego szefowania zastanawiali się od czego zacząć? co zrobić na początku. Jeśli zbudujesz efektywną i mocną strukturę, będzie się Tobie dobrze zarządzało. To nie oznacza, że będzie łatwo, bo nie będzie. Ważne jest to, żeby budować na solidnych fundamentach i Ty Szefie, Liderze, Dyrektorze, Prezesie, Kierowniku jesteś odpowiedzialny za fundamenty.

Wielu pracowników często mówi, że nie rozumieją swojego przełożonego, słyszałem też głosy, że co nie zrobią to mój kierownik będzie i tak niezadowolony. Żeby tego uniknąć to powinieneś zrobić ten krok, ten ważny krok Szefa. Zasady i normy współpracy muszą być jasno określone i zrozumiane. W tej kwestii trzeba dążyć do jednoznaczności, starać się unikać możliwości interpretacji na różne sposoby. Wyobraź sobie, że masz zespół 100 osób i 40% z tych osób, będzie interpretowało to na swój sposób.

Szefie, Liderze, Kierowniku, Prezesie, Dyrektorze, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś i nie masz przekonania, że warto. Odpowiedz sobie na pytania: w czym mi to pomoże? co stracę kiedy tego nie zrobię?

Organizując spotkanie, pilnuj czasu i celu spotkania. Pisząc o czasie, nie przedłużaj tego spotkania, mówiąc wprost NIE zagadaj swoim podwładnych. Piętnaście do dwudziestu minut w zupełności wystarczy. Trochę o celu, może się okazać, że pracownicy będą próbowali skierować rozmowę na inne tematy, też dla nich ważne. Nie wpadnij w pułapkę, wchodząc w te zagadnienia. One są ważne i istotne, natomiast Twój cel spotkania jest zupełnie inny. Zadbaj o to, żeby ten cel osiągnąć.

Zatem, do dzieła i trzymam kciuki w szefowaniu.

https://youtu.be/iJQ1von4AFM

Udostępnij ten wpis: